فهرست مطالب:

 • بلندترین آسانسور جهان
 • واحه یعنی زندگی (هوآکاچینا)
 • دانستنی‌هایی در مورد کانگروها
 • کفش کوهنوردی
 • بلندترین آسانسور جهان

  در هر گوشه از جهان ترین‌هایی وجود دارد که می‌تواند توجه گردشگران را برای بازدید به خود جلب نماید. «آسانسور بیلانگـ» یکی از عجایب ساخت دست بشر است.
  این آسانسور در منطقه وولینگوآن شانگهای چین و در طبیعت کنار یک پرتگاه واقع شده و ساخت آن تنها در طول 3 سال انجام گرفته.
  ارتفاع این آسانسور 330 متر بوده و برای رسیدن به بالای آن تنها یک دقیقه زمان لازم است.

  در میان بیابانی مملو از شن‌های روان و زیر گرمای سوزان خورشید تنها چیزی که هر موجودی می‌طلبد آبی برای نوشیدن است و سرپناهی برای فرار از آفتاب. این بیابان می‌تواند درهر کجای دنیا باشد اما این بار به سراغ پرو می‌رویم، کشوری که برای اغلب ما رازآلود است و با شنیدن نام اینکاها تصاویر قله‌های بلند و سرسبز با سازه‌های عجیب در مقابل چشمانمان رژه می‌روند.
  برخلاف تصور ما در میان تمام سرسبزی‌های کشور پرو مناطقی در پایین دست قرار دارند که حضور کوه‌های آند مانع از رسیدن رطوبت کافی به آن‌ها می‌شود و این مناطق پوشیده از شنزارهایی است که وجود زندگی در میان آن ها اغلب دور از انتظار است. کویر آتاکاما، یکی از خشک‌ترین مناطق کویری روی کره زمین است که بخشی از آن در کشور پرو قرار دارد و در میان آن بهشتی با نام واحه هوآکاچینا قرار دارد .

  تاریخ این روستا بیانگر این مطلب است که در حدود 80 سال پیش به خاطر وجود آب‌های زیرزمینی در این ناحیه، روستا شکل گرفته ولی افسانه‌ای نیز با پیدایش این روستا عجین شده. دختری جوان که نامش هوآکاچینا بود به خاطر اندوه شدید از دست دادن معشوقه‌اش دل به صحرا سپرده. از اشک‌های او دریاچه‌ای پدیدار شده که اکنون منشا زندگی در دل این کویر است. افسانه می‌گوید دختر به پری دریایی تبدیل شده و در شب‌هایی که ماه کامل است صدای او در سکوت کویر می‌پیچد.
  شما کدام داستان را دوست دارید؟

  این نوزاد نارس با رنگ صورتی در حالی که هیچ مویی بر بدن خود ندارد و با طولی حدود دو سانتیمتر و چشمانی بسته خود را کشان کشان و به سختی با گرفتن موهای بدن مادر به کیسه می‌رساند و در آنجا خود را به غده شیری وصل کرده و در حدود 27 هفته در همان حال باقی می‌ماند. پس از طی این مدت است که کانگرو کوچک دیگر می‌تواند از کیسه مادر خارج شده و در اطراف به شیطنت بپردازد و فقط برای خوردن شیر به اتاق خود بازگردد. بچه کانگروها زمانی که به سن 7 تا 10 ماهگی برسند دیگر نیازی به کیسه مادر برای تغذیه یا حفاظت ندارند اما همچنان تا دوسالگی و گاهی حتی تا زمان بیشتری در کنار مادر خود می‌مانند تا تمامی آنچه برای زندگی لازم دارند را از مادر خود بیاموزند.

  تیم تولید محتوای چهارفصل ایران:

  لیلی هراتیان
  راهنمای تور و طبیعتگرد

  فاطمه دلپاک
  راهنمای تور و طبیعتگرد

  ملیحه بیگی
  راهنمای تور و طبیعتگرد