قرارداد تور داخلی

قرارداد شرکت در تور داخلي

 اينجانب                  با کد ملي                    تاريخ تولد                 ضمن تاييد اطلاعات شناسنامه اي فوق و به نمایندگی همراهان مندرج در ذیل قرار داد، با آگاهي کامل از بندهاي ذکر شده ذيل در کمال سلامت و با آزادي، متقاضي شرکت در تور               از تاريخ         تا تاريخ          بوده و آمادگي خود را براي شرکت در اين تور اعلام مي دارم.

شماره تماس يکي از بستگان نزديک براي تماس ضروري:

 موضوع اين قرارداد تعيين  حدود و وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد برای انجام تور  مورد اشاره در قرار مي‌باشد. دو طرف قرارداد به شرح زير است:

متقاضي شرکت در تور یا نماینده ایشان با مشخصات شناسنامه اي فوق الذکر که در اين قرارداد با نام “گردشگر” يا “مسافر” شناخته مي شود.

شرکت خدمات گردشگری چاوش جهان سیر با شماره ثبت 452413 که در اين قرارداد با نام “مجري” شناخته مي شود.

مفاد قرارداد:

1-      واريز وجه و ثبت نام در تور از طرف گردشگر يا نماينده ايشان براي شرکت در تور به معناي اطلاع افراد از خدمات تور، متن اين قرارداد، شرايط کنسلي و منشور اخلاقي  مندرج در تارنمای اختصاصی چهار فصل ايران (ایرانگردی و طبیعتگردی چاوش جهان سیر) به آدرس www.4fasliran.com  است. ثبت نام از طريق مراجعه حضوري به دفتر آژانس، تماس تلفني و يا ثبت نام الکترونيکي مقدور بوده و متن قرارداد، شرايط کنسلي و منشور اخلاقي در تارنماي اختصاصي چهارفصل ايران يا از طريق مراجعه حضوري به دفتر آژانس و يا از ديگر روشهاي الکترنيکي براي گردشگر و يا نماينده ايشان در دسترس است. پس از ثبت نام، اظهار بي اطلاعي براي گردشگر حقي ايجاد نمي کند. شرکت در برنامه به منزله قبول قرارداد بوده و در صورت انصراف از طرف مسافر، مشمول شرايط کنسلي مي گردد.

2-      شرکت افراد در برنامه های سفر منوط به اجازه خانواده فرد بوده و گردشگر با امضا این قرارداد، اخذ این اجازه را تایید می نماید.

3-      مجری موظف است کلیه خدمات تور، شامل اقامت، نحوه حمل و نقل، وعده های غذایی، گشت ها و موارد دیگر را اطلاع رسانی نماید. اطلاعات از طرق مختلف نظیر مراجعه حضوری، تارنمای اختصاصی گروه چهارفصل ایران، تماس تلفنی و دیگر روشهای الکترونیک برای گردشگر قابل دستیابی است.

4-      مجری موظف است برای تور مورد اشاره این قرارداد، خدمات ذکر شده در تارنمای اختصاصی خود به آدرس  www.4fasliran.com  و یا دیگر کانالهای اطلاع رسانی  اختصاصی خود را بطور کامل ارائه نماید.

تبصره 1: در صورت بروز شرایط خاص، نظیر شرایط جوی نامساعد، حوادث غیرمترقبه، بلایای طبیعی، سرپرست تور که نماینده مجری است مجاز به تغییر برنامه گشت می باشد. همچنین در مواردی که بنابر تشخیص سرپرست اجرای ایمن برنامه مقدور نیست و سلامت گردشگر را به خطر می اندازد، تغییر برنامه گشت برای سرپرست مجاز بوده و گردشگر ملزم به تبعیت از ایشان می باشد.

تبصره 2: در صورتی که مقامات انتظامی و یا مسئولین محلی به هر دلیلی از انجام گشت و ورود گردشگر به مقصد ممانعت بعمل آورند، مجری و گردشگر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده مجری نخواهد بود. در زمان بروز چنین شرایطی و در صورت وجود زمان، سرپرست برنامه مجاز به تغییر برنامه سفر و یا انجام گشت جایگزین است.

5-      مجری موظف است در برگزاری گشت ها از راهنمای مورد تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استفاده نماید.

6-  در تورهای گروهی و وسیله نقلیه دربست، اگر وسیله نقلیه به هر دلیل و در هر قسمت از سفر باز ایستد، نقل و انتقال گردشگران با توجه به شرایط موجود یا جایگزینی وسیله نقلیه جدید حتی با افزایش هزینه بر عهده مجری می باشد. زمان لازم برای تامین وسیله نقلیه جدید و تاخیر پیش آمده مورد قبول گردشگر است.

تبصره 1: تاخیر یا کنسلی در سفرهای هوایی، ریلی، دریایی و موارد غیر دربستی مطابق قوانین سازمان مربوطه عمل خواهد شد.

7-  در صورت عدم امکان رزرو هتل نامبرده شده در شرح خدمات تور، مجری موظف است محل اقامتی با همان درجه و کیفیت تامین نماید. افزایش هزینه احتمالی بر عهده مجری می باشد. علاوه بر آن در صورت اجبار به اقامت  در هتل با درجه کیفی پایین تر، ما به التفاوت می بایست مطابق طرفه به گردشگر عودت داده شود.

8-      مجری موظف به خرید بیمه برای گردشگر بوده تا گردشگر در طول مدت زمان سفر زیر پوشش بیمه باشد. شرایط بیمه هر سفر و سقف پرداخت هزینه های درمان و خسارت متناسب با نوع سفر متفاوت است. گردشگر می تواند قبل از سفر از شرایط بیمه مطلع گردد. گردشگر می تواندبا مراجعه به دفتر آژانس یا ارسال تقاضای کتبی و پرداخت مابه التفاوت تا دو روز کاری قبل از شروع تور، سقف تعهدات بیمه ای بالاتری را طلب نموده و مجری موظف به افزایش تعهدات بیمه ایشان است.

9-      در صورت بروز هر حادثه ای برای گردشگر، گردشگر موظف به پرداخت هزینه های امداد و نجات می باشد. بدیهی است گردشگر پس از طی مراحل پزشکی و قانونی و دریافت گزارش مجری به شرکت بیمه مراجعه نموده و طبق تعرفه بیمه اقدام به دریافت خسارت می نماید. در خصوص هزینه های درمان مازاد بر بیمه هیچ گونه مسئولیتی بر عهده مجری و سرپرست برنامه نخواهد بود.

تبصره 1: در طول سفر انجام فعالیتهایی همچون شنا، غواصی، موتور سواری، پرواز با کایت و کلیه فعالیتهای ورزشی خطرناک ممنوع می باشد مگر آنکه در برنامه و شرح خدمات تور ذکر شده باشد.

10-      همراه داشتن لوازم ضروری که اطلاع رسانی شده است، علی الخصوص مواردی که با ایمنی گردشگر مرتبط اند الزامی ست.

11-       گردشگر ملزم به رعایت نکات ایمنی و پیروی از تذکرات و دستورات سرپرست برنامه جهت حفظ سلامت خود و همراهان می باشد. انجام کلیه بازی ها، شوخی ها و فعالیتهایی که به هر شکل خطرناک محسوب می شوند به شکل گروهی یا انفرادی، در حضور یا عدم حضور سرپرست ممنوع می باشد. بدیهی است در صورت عدم رعایت این موارد و بروز هر نوع حادثه، رویداد ناخوشایند و بیماری احتمالی در طول سفر و بعد از سفر که ریشه در زمان سفر داشته باشد مستقیما بر عهده گردشگر می باشد و حق پیگیری و شکایت از مجری، سرپرست و سایر دست اندرکاران برگزاری سفر، از گردشگر و وکلای قانونی و قراردادی ایشان اعم از خانواده، وکیل و … سلب می شود.

12-  همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی الزامی است. عواقب بروز هرگونه مشکلی به علت مغایرت ثبت مشخصات گردشگر با مدارک هویتی وی برعهده گردشگر می باشد.

13-  مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال لوازم شخص گردشگر بر عهده وی می باشد. مسئولیت مراقبت از لوازمی که از طرف مجری به طور امانی در اختیار گردشگر قرار می گیرد نیز بر عهده گردشگر است. در صورت وارد نمودن خسارت به این تجهیزات و یا هتل، رستوران، وسایل نقلیه و دیگر اماکن توسط گردشگر، وی شخصا مسئول پرداخت خسارت می باشد.

14-  گردشگر یا نماینده ایشان که اقدام به ثبت نام نموده است، موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و یا همراهان در تور ثبت نام نماید. اطلاع رسانی در خصوص درجه سختی برنامه در کانالهای اطلاع رسانی مجری صورت می گیرد. هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی گردشگر از وضعیت جسمانی خود به عهده گردشگر است.

15-  گردشگر می بایست هر نوع دارو تجویز شده از طرف پزشک یا تجهیزات پزشکی مورد استفاده معمول خود را همراه داشته و در زمان ثبت نام این موارد را به مسئولین ثبت نام و در زمان سفر به راهنمای سفر اطلاع دهد.

16-  هزینه های اضافی و خارج از شرح خدمات تور بر عهده مسافرین بوده و لازم است در زمان سفر توسط گردشگر پرداخت گردند.

17-  گردشگر موظف است در ساعات اعلام شده در محل های قرار حاضر باشد. در طول اجرای گشت تغییرات در زمانبندی از طرف سرپرست برنامه مجاز می باشد لذا گردشگر بدون هماهنگی با شخص راهنما اجازه جدا شدن از گروه را ندارد. بدیهی است در صورت عدم حضور به موقع در زمانهای حرکت تور، مسئولیت مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه های مربوطه جهت پیوستن به گروه بر عهده گردشگر می باشد.

18-  حمل و استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی و بطور کلی مواردی که در قانون جرم شمرده می شود و همچنین حمل قلیان مجاز نیست. رعایت قوانین کشور ایران، شئونات جوامع محلی، رعایت موارد زیست محیطی، حفظ حریم های اخلاقی و رعایت حقوق سایر مسافرین الزامیست. در صورتی که گردشگر به هر دلیل این موارد را رعایت ننماید و یا برای سایر مسافرین، راهنمای گروه، افراد محلی و دیگر دست اندرکاران تور مزاحمت ایجاد نماید؛ سرپرست حسب مورد تصمیم لازم را اتخاذ می نماید. سرپرست مخیر است گردشگر خاطی را در هر زمان از گروه منفک نموده و یا در اختیار مقامات انتظامی قراردهد. هرگونه عواقب حقوقی و قضایی ناشی از تخلف، برعهده گردشگر خاطی است.

19-  شرایط کنسلی و منشور اخلاقی مندرج در تارنمای اختصاصی به آدرس www.4fasliran.com  مورد قبول طرفین است.

20-  هرگونه گزارش اعم از گزارش حادثه و موارد دیگر یا اعتراض و شکایت از طرف گردشگر طی دو روز کاری پس از خاتمه تور بصورت مکتوب به دفتر آژانس باید ارائه گردد. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مرجع رسیدگی می باشد.

این قرارداد در 20 بند و 4 تبصره تدوین گردیده است. گردشگر در صورت تمایل قبل از سفر می تواند با مراجعه به دفتر آژانس  نسبت به دریافت نسخه مسافر اقدام نماید.

نام و امضا گردشگر                                                                          مهر و امضا رزرواسیون مجری

نام و مشخصات همراهان: