صعود قله تفتان    جاذبه های این تور
     صعود بلندترین قله استان سیستان و بلوچستان صعود یکی از شش قله آتش فشانی ایران گشت وگذار در شهر زاهدان
اجرای سفرها با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی صورت می پذیرد.

قیمت این تور
اجرا شده است.
تاریخ و زمان حرکت
سه شنبه 13 آبان 1399 ، حدود ظهر
تاریخ و زمان بازگشت
شنبه 17 آبان 1399 ، حدود صبح
مدت سفر و مرخصی
سه روز و نیم
مکان حرکت
ایستگاه راه آهن
30 دقیقه قبل از حرکت در محل باشید.

وسیله نقلیه

اقامت

شهرهای نزدیک به مقصد
زاهدان، خاش
درجه سختی
5 از 6 معادل کوهپیمایی سنگین
حداکثر فعالیت روزانه:

وعده های غذایی تور
ندارد
سایر خدمات
راهنما، بیمه تا سقف 270 میلیون تومان.
1روز اول
ظهرگاه در ایستگاه راه آهن جمع می‌شویم و پس از اطمینان از حضور همه همسفرانمان سوار قطار شده و به سمت زاهدان حرکت می‌کنیم. اقامت و استراحت شبانه‌مان در قطار خواهد بود.
2روز دوم
صبح به زاهدان می‌رسیم. وسیله نقلیه محلی‌مان در راه آهن منتظرمان خواهد بود. بعد از چیدن کوله‌ها و جمع و جور کردن لوازم، سوار بر خودرو به سمت خاش و اردوگاه دره‌گل می‌رویم. ظهر به مقصد می‌رسیم. پس از استراحتی کوتاه پیمایش‌مان به سمت پناهگاه تفتان (صبح) را آغاز خواهیم کرد. حدود پنج ساعت با کوله‌های چند روزه مان تا رسیدن به ارتفاع حدودی 3500 متر را طی خواهیم نمود. در پناهگاه مستقرمی‌شویم و استراحت می‌کنیم.
3روز سوم
بامداد از خواب برخواسته، کلیه لوازم اضافی‌مان را جمع و جور کرده و در پناهگاه باقی می‌گذاریم و با کوله یک روزه‌مان صعود را آغاز می‌کنیم. پیمایش خاطره‌انگیزی را تا قرار گرفتن بر فراز یکی دیگر از قله‌های آتش‌فشانی کشورمان خواهیم داشت. حدودا ساعاتی از ظهر گذشته بر بلندای قله خواهیم بود. پس از اندکی استراحت و ثبت عکس‌های یادگاری فرود می‌آییم. غروب آفتاب به اردوگاه دره‌گل می‌رسیم. سوار بر خودرو محلی‌مان به سمت زاهدان می‌رویم و در اقامتگاه کوهنوردان مستقر می‌شویم. گشتی در شهر زاهدان خواهیم داشت. پس از صرف شام برای استراحت مجدد به اقامتگاه باز می‌گردیم.
4روز چهارم
صبح زود از خواب بیدار می‌شویم. تمام لوازم مان را جمع می‌کنیم و برای گشتن در شهر زاهدان آماده می‌شویم. ظهرگاه به ایستگاه راه آهن رفته و سوار بر قطار شده و به سمت تهران باز می‌گردیم. اقامت و استراحت شبانه‌مان در قطار خواهد بود.
5روز پنجم
صبحانه را در قطار نوش جان کرده و حدود ظهر به تهران می‌رسیم و شیرینی لذت صعودمان را با خود به خانه هامان می‌بریم.