معرفی زیر اندازهای سفری

زیرانداز یکی از ملزومات ضروری سفر است که هر طبیعت گردی باید به همراه داشته باشد . چنانچه قصد خرید زیر انداز را دارید با ما در این مقاله همراه باشید .

زیراندازتک نفره

در سفرهای طبیعت گردی و کوهپیمایی داشتن یک زیرانداز کوچک و کم جا برای استراحتهای کوتاه در طول مسیر بسیار مفید است.این زیرانداز که به نام زیر باسنی هم معروف است ، در ابعاد حدودی 30*40 سانتی متر و با جنس فوم در بازار قابل تهیه میباشد . فروشگاه بقا در طبیعت قیمت این کالا را 26000 تومان اعلام نموده است .
مزایا : بسیار سبک و کم جا ، تاشو ، ضد آب ، قابل شستشو
معایب : کوچک بودنزیرانداز کیسه خواب ( جنس فوم - نوع رولی)

نوع دیگری از زیرانداز که ضروری و مورد نیاز در برنامه های کوهنوردی ، کمپینگ و سفرهایی ست که اقامت در چادر است ، زیر اندازهایی با ابعاد 50*200 سانتی متر و ضخامت 8/0 سانتی متر میباشد . جنس آن از فوم و بصورت رول یکسره است و میتوان از آن هم برای نشستن و نیز بعنوان تشک برای کیسه خواب استفاده نمود . قیمت این کالا با برند تجاری آذر جوان در بازار توسط فروشگاه جام سهند 55000 تومان اعلام شده است.
مزایا : سبک ، دارای پوشش پلی استر جدا شونده و قابل شستشو ، ضد آب ، قیمت مناسب
معایب : عایق سرما نیست ( که میتوان با قرار دادن ورق آلومینیوم زیر پوشش پلی استر آن ، قابلیت عایق بودن آن را افزایش داد . ) ، بعد از مدتی فوم نشست میکند .زیراندازکیسه خواب ( جنس فوم شانه تخم مرغی - نوع آکاردئونی)

از همین جنس مدل آکاردئونی هم در بازار موجود است که فروشگاه دیجی کالا 270000تومان برای این کالا اعلام قیمت نموده است.
مزایا :عایق سرما ، خاصیت تخم مرغی بودن ( این خاصیت به باز شدن پرهای موجود در کیسه خواب پر کمک نموده و با ایجاد عایقی برای سرما سبب حفظ دما و گرم شدن داخل کیسه خواب میشود.)
معایب : جاگیر و حجیم ، مناسب برنامه های کوهنوردی نیست .زیرانداز چادر

زیر انداز چادر ، همانطور که از اسم آن مشخص است در زیر چادر پهن میشود تا از پوشش زیرین چادر محافظت نماید . پیشنهاد میکنیم که یک زیرانداز برای زیر چادر تهیه کنید تا زیرانداز اصلی چادرتان حفظ شود .
مزایا : حفاظت از چادر و افزایش عمر مفید آن ، جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل چادر
معایب : حساس در برابر آسیب های احتمالیزیراندازچادر

زیراندازهای بادی

مدل دیگر ، زیراندازهای بادی هستند ،که به سه صورت در بازار موجودند . مدل اول که از طریق دمیدن باد میشوند و مدل دوم که به کمک پمپ هوا قابل باد کردن هست و مدل سوم که از سیستم خلا فیبر زیرین زیرانداز برای باد شدن بهره میگیرد .در این مدل که به خود باد شونده معروف است ، نیازی به دمیدن یا استفاده از پمپ باد نیست .
مزایا : عایق خوبی برای سرما هستند ، سبک وزن و کم جا ( در حالت جمع شده به اندازه یک پانچو جا میگیرند ) ، مدل اول مناسب ترین گزینه برای برنامه های کوهنوردی و مدل دوم برای برنامه های آفرود و طبیعت گردی که با ماشین ساپورت میشوند میباشد.
معایب : حساس در برابر آسیبهای احتمالی ( اگر مراقبت خوبی از آنها صورت پذیرد ، عمر مفیدشان طولانی میگردد ) ، قیمت نسبتا بالااستعلام قیمت درج شده در این مقاله به تاریخ 1399/04/10 میباشد .