تور هیجان انگیز تنگه دار

دره واژه‌ی آشناییست و یکی از تعاریف متداول آن محل تلاقی دو یال کوه در کم ارتفاع‌ترین نقاط یال است. عبور موقت یا دائمی آب از بستر دره‌ها یکی از ویژگی‌های آنهاست. دره‌ها گاهی آنقدر وسیع‌اند که شناسایی یال منفرد برای آنها میسر نیست و یا شکلی دشت‌گونه به خود می‌گیرند. گاهی نیز دره‌ای ژرف با دیواره‌های بلندند.

دره‌هایی که دیواره‌های عمودی با گذرگاه‌های باریک دارند را اصطلاحا تنگ یا تنگه می‌گویند.

تنگه‌ها چه در کوهستان چه در کویر و چه در جنگل بواسطه‌ی دیواره های بلند، دسترسی‌های سخت و شکل‌هایی متفاوت و زیبا که فرسایش آب بوجود می‌آورد اغلب جذاب و چشم‌نوازند. در کویر اغلب نوید زندگی و در جنگل نوید چشم‌اندازی متفاوت را می‌دهند. تنگه دار که این روزها بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده است، یک تنگ زیبا پر از سرخس‌ها و خزه‌ها و رستنی‌های جنگلی در نزدیکی نوشهر است.

وجود رودخانه‌ای جاری و حوضچه‌های آب جذابیت آن را در تابستان برای گردشگران دو چندان کرده است. ازدحام گردشگران گوناگون در روزهای پایانی هفته موید این جذابیت است.

برای آنکه بازدید بهتری از این مکان زیبا داشته باشید سعی کنید در روزهای کم ازدحام بدانجا سفر کنید و در حین سفر ضوابط و شئونات جامعه محلی را رعایت نمایید تا مقصدی پایدار برای گردشگری باشد.