صعود قله علم کوه


مبلغ تور : اجرا شده است

ساعت و تاریخ حرکت : نیمه شب سه شنبه 1400/06/02

وسیله نقلیه : میدل باس

وعده های غذایی : ندارد

اقامت : در چادر به دور از امکانات شهری

سایرخدمات : تیم سرپرستی (مربی و راهنماهای کوهستان فدراسیون)، پاترول، بیمه، امکان کرایه چادر به تعداد محدود، وجود دارد.

درجه سختی : 6 از 6 معادل طبیعتگردی کاملا سنگین

جاذبه های سفر:

صعود دومین قله بلند ایران مناظر و چشم اندازهای زیبای کوهستانی کمپینگ در دشت زیبای حصارچال دورنمای قله های مناره، خرسان
اطلاعات تکمیلی
قیمت این تور: اجرا شده است
تاریخ و زمان حرکت: سه شنبه 02 شهریور 1400،حدود ساعت 24:00 بامداد
تاریخ و زمان بازگشت: جمعه 05 شهریور 1400،حدود ساعت 21:00 شب
مدت سفر و مرخصی: سه و نیم روزه، چهارشنبه غیر تعطیل
مکان حرکت: میدان آرژانتین
وسیله نقلیه: میدل باس
اقامت: در چادر به دور از امکانات شهری
شهرهای نزدیک به مقصد: کلاردشت، استان مازندران
درجه سختی: 6 از 6 معادل طبیعتگردی کاملا سنگین
وعده های غذایی تور: ندارد
سایر خدمات تور: تیم سرپرستی (مربی و راهنماهای کوهستان فدراسیون)، پاترول، بیمه، امکان کرایه چادر به تعداد محدود، وجود دارد.
برنامه سفر
روز اول:
بامداد از تهران راهی جاده چالوس می شویم. شب را در وسیله نقلیه مان سپری خواهیم کرد. صبح زود به کلاردشت و قرارگاه کوهنوردی خواهیم رسید. با همه وسایلمان وسیله نقلیه اصلی را ترک خواهیم گفت و با خودروهای دو دیفرانسیل مسیرمان را به سمت ابتدای پیمایش ادامه خواهیم داد. پس از ترک خودروها، آب آشامیدنی و خوراکی های مورد نیازمان را در کوله یکروزه گذاشته و کوله های چند روزه مان را تحویل قاطرچی ها برای حمل می دهیم. هزینه قاطر متناسب تعداد بر عهده همنوردان عزیز می باشد. پس از جابجایی ها، پیمایش سه تا چهار ساعته مان در یکی از معروفترین و زیباترین مسیرهای کوهنوردی آغاز می شود. بعداز ظهر به محل کمپمان در دشت زیبا و مرتفع حصارچال می رسیم. کمپ را برپا کرده و آماده ناهار و شام و استراحت می شویم.
روز دوم:
صبح خیلی زود با صرف چند لقمه، آماده صعودمان به دومین قله رفیع ایران می شویم. کوله یکروزه را برداشته و همراه با تیم سرپرستی پیمایش تقریبا دوازده ساعته رفت و برگشت مان را آغاز می کنیم. با یاری خداوند و همت همنوردان عزیز به چکاد علم کوه خواهیم رسید و تا غروب به محل کمپ باز خواهیم گشت. در محل کمپ شام را نوش جان کرده و استراحت خواهیم کرد.
روز سوم:
پس از صرف صبحانه کمپ را برچیده و آماده بازگشت می شویم. بسته به میل خود بارها را به قاطرچی ها تحویل خواهیم داد. انتهای مسیر پیمایش بارها را تحویل گرفته و سوار خودروهای دو دیفرانسیل خواهیم شد. هزینه قاطر متناسب تعداد بر عهده همنوردان عزیز است. به مینی باس رسیده و عازم تهران می شویم. ناهار را با تاخیر در رستورانی بین راه صرف می کنیم. شامگاه به تهران می رسیم.
لوازم مورد نیاز و تجهیزات ضروری
تجهیزات ضروری:
شناسنامه یا کارت ملی/// کفش کوهپیمایی /// 1 جفت باتون/// کوله چند روزه و یکروزه /// کیسه خواب/// چادر کوهنوردی دوپوش/// پوشاک مناسب فصل/// گتر/// هدلمپ یا چراغ قوه/// تجهیزات خوراک پزی/// قمقمه آب/// لوازم شخصی/// وعده های غذایی همراه/// لیوان/// زیرانداز/// پلاستیک زباله انفرادی///

لوازم مورد نیاز:
عینک/// ضد آفتاب/// بالش دور گردنی/// دوربین عکاسی/// تنقلات/// نمک و قند///